Jdi na obsah Jdi na menu
 


Plamen 2008

26. 5. 2008

Okresní kolo hry Plamen

 Letošní okresní kolo se konalo na rychlobruslařském ovále ve Žďáře nad Sázavou. Náš sbor dobrovolných hasičů postavil na start jak již tradičně dvě družstva: družstvo mladších žáků (Mike Aminu Abu, Adéla Horká, Lukáš Horký, Jakub Kovalčík, Terezie Malcová, Dominik Mašek, Nikola Musilová, Václav Rous, Klára Vondráčková) a družstvo starších žáků (Lucie Bahenská, Jiří Havlíček, Jaroslav Horký, Jiří Horký, Marek Doležal, Aneta Krejčová, Luboš Křehlík, Patrik Řepa, Tomáš Voda, Tomáš Vondráček, Vladimír Zezula).

 Mladší sice chtěli dosáhnout na medailové pozice, které nám po podzimní části zase o tolik neunikly, ale bohužel naše sny se začaly hroutit jako domečky z karet. Na útoku ČR, nejdůležitější disciplíně, kdy nejde o vteřiny, ale o setiny vteřiny, se naskytl první problém. Čas nebyl nejhorší 38,87 s. a dokonce nám vynesl krásné 6. místo na této disciplíně, ale smůla nás provázela dál. Na útoku CTIF se nám nedařilo. Dostali jsme 50 trestných vteřin a obsadili tak 5. místo. Na štafetě na 400 metrů s překážkami CTIF se nejvíce projevil věk našich soutěžících. Mladí hasiči z první třídy nemohou dobře konkurovat závodníkům chodícím do čtvrté nebo páté třídy. I přesto jsme obsadili dobré 8. místo. Celkově tak naši mladší žáci přivezli domů skvělé 6. místo, kterým se trošku zhoršili, ale je to jen začátek budoucích úspěchů. V loňském roce skončili pátí.

 Důležitější však pro nás byl boj v kategorii starších žáků, kde bojovaly tři družstva o pouhá dvě postupová místa. Mezi těmito adepty na reprezentaci okresu bylo i naše družstvo. Tady se mělo rozhodnout. Útok CTIF se nám příliš nepodařil. Jedním z důvodů byl zauzlovaný provaz, který musel závodník nejdříve rozvázat a poté uvázat svůj vlastní uzel. Tento nedostatek se nám podařilo vyfotografovat, ale protest nebyl uznán. Výsledný čas 106,88 s. nám vynesl sedmé místo, a tak jsme se pomalu začali loučit s krajským kolem. Druhou disciplínou byla štafeta na 400 metrů s překážkami CTIF. Naše družstvo má velice dobré sprintery a čas tomu odpovídal : 77,81 a první místo s neuvěřitelným náskokem více jak 5 vteřin. Poslední disciplínou byl útok ČR, na kterém záleželo všechno. Museli jsme dokončit v čase pod 20 sekund. To se nám podařilo a vrátilo nás to opět do hry o postupové místo.

 Na nástupu pracovaly nervy. Letos se nezačalo od posledních příček, ale od prvního – to bylo jasné – Lavičky. Druhé místo bylo napínavější. Buď my nebo Lhotky. Nakonec zaznělo krásné: SDH RUDA!!! Dostali jsme jak pohár tak krásné medaile a gratulace. Na třetím místě se překvapivě umístilo Velké Meziříčí.