Jdi na obsah Jdi na menu
 


Činnost mladých hasičů a dorostu 2008

23. 1. 2009

V letošním roce se našim hasičům nadmíru dařilo. Závodění jsme sice trošku omezili, ale zato zkvalitněli.

První soutěž jsme absolvovali 5. května ve Velkém Meziříčí v rámci oslav 600. let od udělení městských práv. Mezi mladšími žáky jsme trochu experimentovali s těmi nejmladšími, protože jsme potřebovali zjistit ještě před velkými závody, co naši prvňáčci dokáží. I přes velké snažení se jim nepovedl ani jeden útok. Starší na tom nebyli o nic lépe a tři týdny před rozhodující soutěží ukázali spíš nepřipravenost.

Největší soutěží sezony mladých hasičů už tradičně bývá hra Plamen, kde jsme se chystali zaútočit na první místo. V předešlém ročníku se našim starším žákům povedlo postoupit na krajské kolo. Po podzimním kole letošního ročníku této celorepublikové soutěže jsme spolu s družstvy z Laviček a Lhotek drželi první místo. Proto jsme vynaložili mnoho úsilí a naděje do této hry. Bohužel s první disciplínou se naše naděje začala naklánět. Další disciplínou jsme si byli jisti a taky to vyšlo. Štafetu na 400 m s překážkami jsme suveréne vyhráli. Rozhodující byl ještě útok ČR, kde jsme museli předvést to nejlepší, co umíme. A to se nám s „odřenýma ušima“, povedlo. Na nervy nám hráli také organizátoři, protože první místo bylo jasné – Lavičky, ale na druhé, postupové, místo jsme měly zálusk nejen my, ale také Lhotky a Velké Meziříčí. Nakonec tuto pozici vybojovalo naše družstvo!!!

Skvěle ale nebojovali pouze naši starší žáci. Mladší žáci, kteří na soutěži patřili mezi nejmladší kolektivy, se také snažili. Požární útok se jim sice nepovedl, ale i 6. místo z této disciplíny bylo skvělé. Štafeta odpovídala také našim možnostem a útok CTIF byl pro nás dokonce nejlepší z celého jarního kola. Celkově nám naše snažení vyneslo nádherné 6. místo.

Starší žáci po svém těžce vybojovaném postupu měli pouhých 14 dní na zdokonalení a nácvik „podzimních disciplín“. 7. června nás čekalo krajské kolo, kde jsme si hodně věřili. Náš tým byl postaven ze spousty skvělých hasičů a my měli nemalý cíl, postup na Mistrovství ČR v Trutnově. První disciplínu, pro nás nejhorší, závod hasičské všestrannosti jsme vyhráli, a to nám dodalo odvahu do dalších bojů. Druhou disciplínu jsme také vyhráli, ale pak se začali dít věci. V naší královské disciplíně jsme podle rozhodčích udělali banální chybu, kterou jsme podle pravidel nejvyšší soutěže – mistrovství republiky – vlastně neudělali. V další disciplíně, štafetě 4 x 60m, jsem opět udělali nepatrnou chybu – dva rozhodčí viděli, třetí ne a ten třetí měl rozkaz nás srazit na kolena. Takže následovala diskvalifikace. Veškeré iluze a naděje se rozprchly. Útok Plamen byl také kolaps. Vypůjčená mašina námi považovaná za „dělo“, byla nejslabší. A s nejpomalejší technikou se těžko dohání ztráta z předchozích disciplín. Do poslední disciplíny jsme nastoupili už bez naděje. S podlomenými koleny jsme si vyslechli kritiku od rozhodčích, kterým opravdu šlo už jen o to nás co nejvíc ponížit. I přes nepřízeň štábu a všech rozhodčích se nám povedlo obsadit smutné 5. místo.

Po kolapsu na krajském kole se naši starší žáci téměř rozpadli. Nezachránila nás ani naše nová mašina, na kterou jsme se tak těšili a tak po níž tolik toužili. Složili se až těsně před domácí soutěží Regionál cup, kde byla naše účast nutná. Složili dvě družstva, bohužel se nám nepovedlo zaútočit. Novou mašinu jsme ještě neměli zaběhlou a rychlým útokům ostatních družstev jsme se neubránili.

Náš tým se ještě zúčastnil posledního závodu seriálu Regionál cup. Ze všech kol RC se náš kolektiv zúčastnil pouze čtyř, a tak nemohl být započítán do celkových výsledků.

 S úderem podzimu se opět rozběhly naše přípravy na hru Plamen. Přišly nám nové posily a nastoupili jsme do nového ročníku především jako úplně nové družstvo. Mladší žáci v nadcházející sezoně budou muset vybojovat lepší postavení a naši starší žáci, jak už to vypadá, budou pouhou ikonou. Z trosek způsobených křivdami na krajském kole se nedá vytvořit družstvo, které by se mohlo pokusit konkurovat lepším týmům. Silný tým z kraje se na podzim přeformuloval na dorostence, tedy pro nás novou kategorii. A aby na soutěžení nebyli kluci sami, založili jsme i družstvo dorostenek.

 Na podzimním kole hry Plamen jsme dosáhli výborných výsledků. Mladší žáci vybojovali 6. místo, ale to na jaře určitě spraví. Starší žáci jsou na tom o trošku hůř. Obsadili prozatím 8. místo. Překvapení však přichystali naši dorostenci a dorostenky. Dorostenci přezimují na krásném 2. místě a dorostenky po podzimním braňáku dokonce vedou ve své kategorii. Na jaře by samozřejmě naše obě družstva chtěla vybojovat postup na krajské kolo. A nemáme k tomu daleko.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář